gradient
zahlavi

Tel: +421 2 444 640 48
Tel: +421 2 444 640 53
Fax: +421 915 753 169
Mail: info@aaaklima.sk

midea banner eshop sponka

AAA Klima - klimatizácia Midea

Dodávame a exkluzívne zastupujeme značkové klimatizácie od výrobcu MIDEA. Kompletné informácie o klimatizáciách MIDEA nájdete na www.midea.sk.

Katalóg Midea (PDF)

Katalóg Midea

Základné informácie o holdingovej spoločnosti Midea

budova midea Táto holdingová spoločnosť patrí k popredným svetovým výrobcom zariadení pre domácnosti. V súčasnej dobe sa pohybuje výška majetku okolo 1.09 miliardy USD. Jedným z najdôležitejších článkov firmy MIDEA tvorí výroba klimatizačných systémov. Firma sa celkom skladá z piatich divízií, okrem divízie klimatizácie je to napr. výroba chladničiek, domácich ventilátorov, mikrovlnných rúr, atď.

Divízia klimatizácie

Firma MIDEA, respektíve jej divízia klimatizácie, ktorá vznikla už v roku 1985, patrí k najväčšiemu výrobcovi klimatizačných systémov v Číne s ročnou produkciou viac ako 5 miliónov systémov. Z tohto počtu činí 10-15% produkcie export do viac než 60 krajín sveta, a to s orientáciou na veľké trhy so subtropickým, prípadne tropickým podnebím, ako je Austrália, Japonsko alebo Južná Amerika. Zariadenia MIDEA sú garantované najprísnejšími certifikátmi, akými sú napr. GS, CB, CE, ISO9001, ISO14001. Od konca roku 1999 je prevažná časť výrobkov MIDEA certifikovaná takisto i štátnou skúšobňou v Českej republike.

Ďalej nie je možné opomenúť, že spoločnosť MIDEA prispieva k neustálemu zvyšovaniu technologickej úrovne viac ako 7-ročnou kooperáciou s Japan TOSHIBA Corporation, ďalej takisto spolupracuje s inými svetovo známymi výrobcami, akými sú TOSHIBA NATIONAL, SANYO, HITACHI a JAPAN N.E.C.. Okrem tejto spolupráce MIDEA vyvíja svoje vlastné technológie a výsledkom je 10 celkom nových výrobkov navrhnutých a vyskúšaných v miestnych laboratóriách vlastnými inžiniermi. Od roku 2002 firma MIDEA spolupracuje so svetovým výrobcom klimatizácie CARRIER.

Výrobný program

Napriek tomu, že spoločnosť vyrába viac než 100 rôznych jednotiek v 18 základných radoch, sústredíme sa len na tie okruhy výrobkov, ktoré sú na našom trhu najobľúbenejšie a najviac žiadané zákazníkmi. Medzi tieto výrobky patria bezo sporu delené klimatizačné systémy známe pod názvom SPLIT.

Aj keď v Číne problematika ekologických chladív nepatrí práve medzi najdiskutovanejšie témy, v ponuke MIDEA (MD) sú takisto progresívne inovované systémy SPLIT pracujúce s alternatívnym chladivom R410A, prípadne R407C .

V prípade, že zákazník požaduje iné typy vnútorných jednotiek, sú tu k dispozícii kazetové, podstropné & parapetné a stojanové typy vnútorných jednotiek dostupné vo verziách len chladenie, ale aj prevedenie s tepelným čerpadlom. Špecialitou pre bytové interiéry je esteticky vydarený nástenný model s plochým prevedením využívajúcim na distribúciu vzduchu celý obvod nástennej jednotky. Vo výrobnom programe firmy sú tiež mobilné klimatizačné jednotky, pričom niektoré typy jednotiek umožňujú i vykurovanie. Od roku 2000 je vo výrobnom programu i VRV systém, značený ako MDV systém, umožňujúci pripojenie až 16 vnútorných jednotiek na jednu vonkajšiu jednotku.

Aby sme podali ucelený obraz o holdingovej spoločnosti MIDEA, je nutné zmieniť sa ešte o odvlhčovacích jednotkách, ktoré sa vyrábajú vo výkonových radoch 6 a 9 litrov za deň. Ďalšou novinkou sú i čističky vzduchu, ktoré však z hľadiska celkového počtu výrobkov pripomínajú skôr doplnkovú výrobu.

Záruka kvality

budova midea V tejto súvislosti si dovoľujeme pripomenúť, že najdôležitejším prvkom klimatizačného systému je kompresor, ktorého kvalita a spoľahlivosť hrá dôležitú rolu v životnosti celého klimatizačného zariadenia. A práve klimatizačné systémy MIDEA sú vybavené kompresormi od renomovaných svetových dodávateľov, akými sú COPELAND, TOSHIBA alebo LG. Ďalším dôležitým prvkom klimatizačného systému je riadiaca elektronika. MIDEA dodáva do svojich klimatizačných systémov

vysoko kvalitnú elektroniku, ktorá je vyrábaná vlastnou divíziou MIDEA Electronic Science & Technology s ročnou produkciou viac ako 6 miliónov systémov! Tieto elektronické systémy sú dlhodobo vyvíjané v spolupráci s japonskou firmou NEC, Toshiba a tiež Texas Instruments.

Na záver možno konštatovať, že moderný dizajn, priaznivá cena, nízka hlučnosť, kvalitné a spoľahlivé komponenty od renomovaných svetových dodávateľov, spoľahlivé funkcie diaľkového ovládania, prevádzka za nízkych teplôt, invertná technológia a možnosť aplikácie systémov s ekologickým chladivom, to sú len niektoré z dôležitých vlastností výrobkov MIDEA (MD), ktoré majú šancu si nájsť cestu k všetkým skupinám zákazníkov, od drobných súkromných užívateľov cez malé stredné prevádzky, komfortné kancelárske priestory až po technologicky náročné prevádzky.

Klimatizácia Bratislava - AAA Klima, s.r.o., Stará vajnorská 17, 831 04 Bratislava
Tel: +421 2 444 640 48, Tel: +421 2 444 640 53, Fax: +421 915 753 169
E-mail: info@aaaklima.sk